Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję

Poszukiwania Pierścienia

Na stanie: 2 Na wyczerpaniu

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 1 kg

Producent: Galakta

165.00
dodaj do schowka

Opis produktu Poszukiwania Pierścienia

"

Poszukiwania Pierścienia to starcie umysłów, które zabierze was w nową podróż przez Śródziemie. Jeden z graczy prowadzi Froda Bagginsa – Powiernika Pierścienia – i jego przyjaciół Hobbitów od progu jego domu w Shire do bezpiecznego schronienia Rivendell, gdzie rozstrzygną się losy Jedynego Pierścienia. Ukrywając się i korzystając z pomocy potężnych sprzymierzeńców, Powiernik Pierścienia musi unikać ścigających go Nazgûli, straszliwych Upiorów Pierścienia kontrolowanych przez maksymalnie 4 innych graczy. Gracze Upiorów Pierścienia współpracują, aby odnaleźć Froda i odzyskać Pierścień dla swojego Czarnego Władcy, podczas gdy Powiernik Pierścienia zaznacza w sekrecie na dwustronnej planszy swoją ścieżkę z Hobbitonu do Bree, a potem z Bree do Rivendell.

Zawartość pudełka: Instrukcja, plansza (dwustronna), 7 plastikowych figurek, zasłonka Powiernika Pierścienia, dziennik podróży (dwustronny), 107 kart, 7 kart pomocy, 7 kości akcji, koperta „List od Gandalfa”, 90 znaczników.

"

 

Liczba graczy 2-5 os.
Wiek od 14 lat
Czas ok. 90 min.

Z doświadczeń Kameleona...

Z doświadczeń Kameleona...

 

Gra ta spodoba się pasjonatom Władcy Pierścieni. Jednak znajomość tej trylogii nie jest potrzebna do zagrania w tą grę.

Po otworzeniu zawartości pudełka i spojrzeniu na planszę , można doznać lekkiego rozczarowania. Plansza wydaje się uboga, bo posiada niewiele elementów graficznych. Zabieg ten spowodowany jest tym, że poszczególne pola muszą być czytelne.

W I części celem Froda jest dojście do Bree. Porusza się on w tajemnicy (figurki Froda nie ma na planszy), dlatego musi na bieżąco planować swoją bezpieczną ścieżkę. Nazgule szukają go, wykorzystując odpowiednie akcje, które uzyskują dzięki rzutom kośćmi. Zarówno Frodo jak i Nazgule mają dodatkowe karty, które mogą zagrywać w określonych sytuacjach.

W II części (druga strona planszy) Frodo musi przedostać się z Bree do Rivendell. Jednak nie planuje sam swojej ścieżki, tylko losuje kartę podróży Froda. Porusza się natomiast Gandalfem, którego można ujawnić (postawić na planszy), gdy zaistnieje taka potrzeba.

Rozgrywka jest bardzo emocjonująca. Można to odczuć szczególnie, gdy Frodo znajduje się na tym samym polu co Nazgul, choć ten o tym nie ma pojęcia.

Jeśli chodzi o czas podany na opakowaniu (90 min), to sądzę, że jest to on realny dla jednej części gry.

Podsumowując jest to gra pełna niespodzianek, każda rozgrywka będzie inna, w zależności od tego z kim gramy i jaką taktykę przyjmiemy.

 

 

 

Wymiary planszy: 34x72cm

 

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Błąd?

:
:
: