I Turniej Runicznego Kameleona

I TURNIEJ RUNICZNEGO KAMELEONA

    Dnia 6.01.2017 grupa śmiałków wyruszyła na podbój krainy Magii i Miecza.

    W pierwszym starciu do walki stanął Kupiec i Złodziej, Błędny i Upiorny Rycerz, oraz Smocza Amazonka. Od razu przy pierwszym spotkaniu Amazonka próbowała zgładzić Upiornego Rycerza, ten jednak dzięki pomocy swojego rumaka wyszedł ze starcia zwycięsko, oraz odebrał jej magiczny miecz – Dotyk Mrozu. Pokonana Amazonka przez resztę zmagań szukała tylko okazji by zemścić się na swoim wrogu. Upiorny Rycerz wolał jej unikać, zwłaszcza kiedy ta przy pomocy magicznego artefaktu zawładnęła potężną bestią.
Podczas gdy Amazonka szukała zemsty a Upiorny Rycerz zmagał się z przeciwnościami losu i nieraz musiał odwiedzać Cmentarz aby przywrócić do życia swojego wiernego rumaka, Błędny Rycerz krążył po całej krainie wspierając słabszych w walce z potworami.
    Złodziej udał się do Ruin starego zamczyska, gdzie udało mu się odnaleźć wejście do Podziemi. Skuszony obietnicą skarbów wkroczył w ich głąb. Szybko jednak zrezygnował, gdy okazało się że Podziemia zamieszkują potężne istoty, nie znające litości. W ślad za Złodziejem Podziemia odwiedził również Błędny Rycerz, chcąc zmierzyć się ze straszliwym Władcą Ciemności i raz na zawsze uwolnić świat od jego mrocznych sług. Niestety, nie zdołał dotrzeć daleko. Napotkał na swojej drodze bestie zbyt potężne aby je pokonać i musiał ratować się ucieczką. Cudem tylko udało mu się ujść z życiem. Nikt więcej nie odważył się zapuszczać w głąb lochów Władcy Ciemności.
    Kupiec, dzięki trafnym inwestycjom szybko zgromadził mały majątek, który udało mu się ustrzec przed zakusami Złodzieja.
    Oczywiście nie obyło się bez ofiar. Choć każdy otarł się o śmierć, jedynie Upiornemu Rycerzowi nie udało się jej uniknąć. Ciężko ranny po licznych walkach wędrował w kierunku Cmentarza, gdzie mógłby przywrócić życie swojemu rumakowi. Niestety, gdy wędrował przez wzgórza za bardzo zbliżył się do Katedry – dopiero niedawno została ona tam zbudowana, więc nie wiedział, że powinien wybrać inną drogę. Bliskość świętego miejsca odebrała mu resztki sił i Rycerz zakończył swój żywot przedwcześnie.

    Minęło wiele lat. Światem wstrząsnął straszliwy Kataklizm. Większość mieszkańców zginęła, część uciekła. Wszyscy zapomnieli już o bohaterach starego świata. Pojawili się jednak nowi śmiałkowie, którzy zapragnęli zdobyć Koronę Władzy: Barbarzyńca, ślubujący zniszczyć magię, Potomek Magii, starający się za wszelką cenę ją zachować, Zbieraczka, wygrzebująca z ruin starego świata wszystko co mogłoby się do czegoś przydać. Czarny Rycerz wyruszył ze swojego zamku, gotów zdeptać każdego, kto wejdzie mu w drogę. Kataklizm przetrwał też obleśny Mutant, który w imię ewolucji potrafi poświęcić nawet własne życie. Zdolności Mutanta do adaptacji nie wystarczyły jednak by przetrwać. Przy pierwszej okazji Potomek Magii postanowił uwolnić świat od tej ohydnej istoty i bez wahania zakończył jej żywot. Jeszcze bardziej pozbawiony skrupułów okazał się Czarny Rycerz, który wprawdzie nie zdobył Korony Władzy, ale zdobył najwięcej bogactw i posiadł największą moc. Zbieraczka, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i predyspozycjami zgromadziła najwięcej przedmiotów. Barbarzyńca nie wykazał się niczym szczególnym.

    Tym razem nikt nie zdołał w pełni zawładnąć krainą Magii i Miecza, nikt nawet nie zbliżył się do Wewnętrznej Krainy.
    Może Tobie się to uda, następnym razem?